KALP AMEL��YATLARINIZI ERTELEMEY��N!

PANDEMİDE KALP SAĞLIĞI
Dünyam Medya
Dünyam Hasatanesi Medya Merkezi

PANDEMİDE KALP SAĞLIĞI

"Dünyam Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Op.Dr. Hasan MERCAN pandemi döneminde kalp ameliyatlarının ertelenmemesi gerektiği konusunda uyarıyor;

Kalp ameliyatına karar verilen hastanın ameliyat öncesi bir takım hazırlıklarının yapılması gerekir. Bu hazırlıklar hem ameliyat planlamasının yapılabilmesi hem de ameliyat sonrası süreci öngörebilmek açısından gerekli aşamalardır. Ameliyat kararı doktor tarafından hastaya bildirildikten sonra, hasta ve hasta yakınlarında doğal olarak, oluşan pandemi salgını nedeni ile bir tedirginlik meydana gelir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Ancak; yeteri kadar bilgi verilmesi durumunda bu tedirginlik yerini güven duygusuna terk edecektir. Kalp ameliyatı öncesi gerekli hazırlıkların yapılabilmesi için, ameliyat gününden birkaç gün öncesinden hastaneye yatmak gerekebilir.

Kalp ameliyatına alınacak hastalarımıza gerekirse;
- Anamnez
- Fizik Muayene
- Elektrokardiyografi, Ekokardiyografi
- Akciğer Filmi, Akciğer Tomografisi
- Batın USG
- Doppler USG
- Karotis; periferik arter- ven
- Kan analizleri, testleri yapılabilmektedir.

Kalp ameliyatı planladığımız hastalarımıza gerekli bütün laboratuar testleri yapıldıktan sonra covid açısından lüzum halinde gerekli akciğer tomografisi, enfeksiyon testleri yapılmakta, hastalarımızın sağlığı için her açıdan; otelcilik hizmeti, gerekli şekilde hastaların izolasyonu sağlanıp maske ve temas konusunda da eğitim verildikten sonra operasyon şartlara uygun hale getirilip, hastalarımızın emin ellerde, güvenilir bir şekilde kalp ameliyatlarını yapmaktayız.

Ameliyat sonrası süreçte 1-2 gün süreyle hastalarımızın Kalp ve Damar Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde takip ve tedavileri yapılmakta, yaklaşık 4-7 günlük süre zarfında serviste %99 oranında şifa ile taburcu edilmektedir. Kalp Cerrahı Op. Dr. Hasan Mercan ayrıca; 45 günlük rehabilitasyon sürecinde hastalara, iletişim ve medikal takip konusunda hastaneden destek verdiklerini belirtti.

Posted in: Dünyam Medya, basin
Tecrübeli Kadro ve Teknolojik Altyapı
Farkımız, kendini sağlık hizmetine adamış tecrübeli kadromuz ve sahip olduğumuz üstün teknolojidir.
Copyrights ©2021 Dünyam Hastanesi
+90 352 207 77 77
Designed by Green Apple