KURU ����NELEME

Dünyam Hastanesi Tıbbi Birimler
KURU ����NELEME

KURU İĞNELEME

Kuru iğneleme, temelde bizim myofasial ağrı, halk arasında bilinen adıyla kulunç tedavilerinde kullanılsa da ağrılı kas spazmının olduğu bir çok durumda güvenle kullanılabilen bir yöntemdir. Bu yöntem ile gergin kasların içinde oluşmuş ağrılı tetik noktalara batırılan iğne bu ağrılı noktaların çözülmesine ve kasın normal gerginliğine dönmesine sebep olur.

Bu yönüyle akapunktur tedavisinden farklıdır.İğne, anormal fonksiyon gosteren kontraktil elemanları veya tetik nokta aktivitesine katkıda bulunan sinir sonlanmalarının duysal ya da motor komponentlerini mekanik olarak bozarak etki gosterir.

"Kuru iğne tedavisi, hastanın muayenesi yapılıp, tanısı konduktan sonra, belli seanslar halinde planlanır, tedavi boyunca o bölgeye ait faaliyetlerin azaltılması önerilir. Tedavinin süresi, yani seans sayısı, problemin bulunduğu bölgenin genişliğine, problemin ne kadar eski olduğuna, hastanın yaşına, başka rahatsızlıkların eşlik edip etmediğine göre değişiklik gösterir. Bazen tek bir seans yeterlidir. En sık 3-5 seans olarak planlanır. Nadir durumlarda 8-10 seansı bulabilir. Genellikle haftada 1-2 seans olarak uygulanır”

İğne, anormal fonksiyon gosteren kontraktil elemanları veya tetik nokta aktivitesinekatkıda bulunan sinir sonlanmalarının duysal ya da motor komponentlerini mekanik olarak bozarak etki gosterir.

Kuru iğneleme hicbir ilac reaksiyonu oluşturmaz ancak bu teknik cok iyi tetik nokta lokalizasyonu gerektirir.

Tıbbİ Kadromuz
KURU ����NELEME Tıbbi Kadromuz

YÜKSEK TEKNOLOJİ &

UZMAN KADRO

Dünyam Hastanesi olarak farklılığımızı yaratan en önemli unsur; mesleğinde en iyi olmak için kendini sağlık hizmetine adamış, özverili ekibimiz ve sahip olduğumuz çağdaş altyapıdır...

Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi
Tecrübenin Teknoloji ile Buluştuğu Hastane
Farkımız, kendini sağlık hizmetine adamış tecrübeli kadromuz ve sahip olduğumuz üstün teknolojidir.
Copyrights ©2021 Dünyam Hastanesi
+90 352 207 77 77
Designed by Green Apple