Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve diş sağlığında oluşabilecek problemler başka pek çok soruna da kaynaklık edebilirler. Yaşam kalitesini düşürür, kişinin kendisine olan güvenine ve sosyal hayatına zarar verebilirler. Hem estetik hem de sağlık açısından büyük problem yaratabilen bu sorunların tedavisinde, alanında uzman diş hekimlerine ve teknik donanımı yüksek sağlık kuruluşlarına başvurmak gerekir. Kayseri Özel Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü, çağdaş tedavi metotlarını ve yaklaşımlarını yakından takip eden, tecrübeli ve dinamik bir hekim kadrosuyla hizmet vermektedir.

Endodonti

Derin diş dokularını etkisi altına alan çürükler ya da travmalardan ötürü dişlerin derin dokusu olan ve içerisinde damar paketleri ile sinirlerin yer aldığı pulpa dokusu zarar görebilir. Bu dokuda meydana gelen hasarlar ciddi ağrılara yol açar ve pulpa hastalıkları sonucunda dişler canlılığını kaybedebilir. Dişlerin herhangi bir sebepten ötürü canlılığını kaybetmesi halinde diş merkezinde bulunan sinir dokularının temizlenmesi gerekmektedir. Bu işlem endodontik tedavi ya da bir başka deyişle kanal tedavisi olarak adlandırılır. Diş hekimliğinin önemli bir branşı olan Endodonti’de tedavinin ihmal edilmesi diş köklerinde lezyon oluşumuna ve hatta diş kayıplarına yol açabilir. Kayseri’de endodontik tedavi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde başarı ile uygulanmaktadır

Periodontoloji

Ağız sağlığı açısından en az dişler kadar diş etleri de kritik öneme sahiptir. Diş eti sağlığının bozulduğu vakalar kimi zaman basit diş eti kanamalarından ibaret de olsa kimi durumlarda diş kayıplarına kadar uzanan ciddi sonuçlar doğurabilir. Diş eti hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenen diş hekimliği branşı Periodontoloji’de bu alanda uzmanlaşan ve Periodontolojist olarak adlandırılan hekimler çalışmaktadır. Diş kökü yüzeylerinin temizlenmesi, cerrahi küretaj, diş taşı temizliği, diş eti çekilmelerinin tedavisi Periodontoloji’nin alanına girmektedir. Tüm bunlarla beraber implant çevresi diş eti dokularında meydana gelen hastalıklar, ağız kokusu, diş hassasiyetleri ve diş eti kanamaları gibi hastalıkların tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Periodontoloji dalında başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Cerrahi Tedaviler

Dişlerinizdeki sorunlar ve ağız içi sağlık problemleri kimi zaman sadece yüzeysel ilaç tedavileri ve el aletleriyle giderilemeyebilir. Böyle vakalarda cerrahi tedavilerden faydalanılır. Dişlerinizde ve ağız içinde meydana gelen sorunlar için, cerrahi müdahaleler son derece gerekli ve de önemlidir. Kayseri Özel Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü, cerrahi tedaviler alanında uzmanlaşmış hekim kadrosu ve teknolojik ekipman donanımı ile ağız ve diş sağlığı konusunda çığır açıyor. Çene ve ağız cerrahisi; yumuşak doku ve tümörler, gömülü kalmış dişlerin çekilmesi, protez uygulamaları, diş ve çene kırıklarının tedavi süreci ve implant tedavisini içerisine alan son derece geniş kapsamlı bir alandır. Bölümümüzde;

 • Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi
 • Diş Çekimi
 • Kist Operasyonları
 • İmplant Tedavisi gibi uygulamalar titizlik ve başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Gömülü 20 Yaş Diş Çekimi

Yirmilik ağrıları ya da diğer bazı belirtileri gösteren hastaların ağız ve diş muayenesi sırasında öncelikle dişlerin röntgeninin çekilmesi gerekmektedir. Elde edilen röntgen filmi sayesinde kemik yapıları, diş kökleri ve kemiklerin açıları hakkında veri elde edilir. Dışarıdan bakıldığında görünmeyen, yatay olarak çıkmış veya yarı gömülü halde bulunan yirmilik dişler bu sayede tespit edilir ve incelenir. Söz konusu gömülü 20 yaş dişleri klasik diş çekme yöntemi ile mi yoksa cerrahi müdahale ile mi alınacak sorusuna bu sayede cevap bulunabilir. Gömülü 20 yaş dişlerinin sebep olduğu enfeksiyon ya da kistler varsa ilk olarak bunlara karşı bir ilaç tedavisi uygulanması gerekir. Kayseri’de 20’lik yaş diş çekimleri Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde başarı ile yapılmaktadır.

Diş Çekimi

Ağız ve çene cerrahları ya da diş hekimleri tarafından lokal veya genel anestezi eşliğinde gerçekleştirilen diş çekim işlemi esasında bir çeşit tedavi uygulamasıdır. Dişin kemikteki soket isimli yuvadan cerrahi operasyonla çıkartılması işlemine diş çekimi denir. Basit diş çekim operasyonu sırasında lokal anestezi yeterli olurken gömülü 20 yaş dişlerinin çekilmesi sırasında bazen genel anesteziye başvurulabilir.

Diş çekimi sonrasında meydana gelen kanamalar sanılanın aksine endişe verici değil doğal ve gerekli bir olaydır. Zira iyileşme evresinin başlaması için kan pıhtısının oluşması şarttır. Steril ortamı, ekip ve ekipman kalitesiyle evrensel standartlarda ağız ve diş sağlığı hizmeti veren Özel Dünyam Hastanesi, 7/24 sizlerin hizmetindedir. Kayseri’de diş çekiminde Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü uzman diş hekimleriyle hizmet vermektedir.

Kist Operasyonları

Diş Kisti; içinde itihap taşımakla kalmayıp, yarı katı madde, sıvı ya da hava bulundurabilen bir diş hastalığıdır. Oldukça yavaş biçimde gelişen diş kisti, çene kemiğinde ya da diş kökünde ortaya çıkabilir. Diş kisti zamanında fark edilmez veya hasta tedavi olmak konusunda ihmalkâr davranırsa, hastalık çene kemiğinin kırılmasına kadar uzanan acı verici sonuçlar doğurabilir. Diş kistinin yarattığı enfeksiyon bir şekilde kana karşırsa böbreklere ya da kalbe kadar ulaşabilir.

Erken teşhisin önemli olduğu diş kisti vakaları sadece ilaç tedavisinden faydalanarak çözülemez. Bundan ötürü hastalığın farkına varıldığı an, zaman kaybetmeksizin diş hekimine başvurmak gerekir. Kayseri’de diş kisti operasyonları Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde uzman cerrahlarımız tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Çocuk Diş Tedavisi

Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü olarak çocuk diş sağlığına büyük önem veriyor ve bu konuda son derece titizlikle hareket ediyoruz. Süt dişleri genellikle bebeklerin ilk altı ayından sonra oluşmaya başlar. 3 yaşından itibaren süt dişlerinin çıkma süreci tamamlanır. Bu evrede çocuğun ağzında 20 adet süt dişi bulunmaktadır. Süt dişleri ve daimi dişler arasında bazı yapısal farklılıklar mevcuttur. Bu farklılıklardan dolayı süt dişleri çürük oluşumuna ve aşınmalara çok daha meyillidir. 6 yaşına gelen çocuklarda yavaş yavaş süt dişleri yerlerini daimi dişlere bırakmaya başlar ve bu süreç 13 yaşına kadar devam eder. Ağızda hem süt dişlerinin hem de daimi dişlerin varlığını sürdürdüğü 6-13 yaş arası evre karışık dişlenme dönemi olarak adlandırılır. Bu süreçte süt dişlerinde meydana gelen çürümeler daimi dişlerin sağlığı üzerinde de olumsuz etkilerde bulunabilirler. Pedodonti Ana Bilim Dalı, çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgilenmektedir. Pedodonti (Çocuk Diş Sağlığı) alanında uyguladığımız tedavi ve hizmetler şu şekildedir:

 • Süt dişleri ve genç daimi dişler için dolgu, kanal tedavisi ve amputasyon
 • Çocuk protezleri ve çekilen dişlerin yerine yer tutucu uygulamaları
 • Koruyucu amaçla uygulanan ortodontik tedavi
 • Travma tedavileri
 • Çürüklerin önlenebilmesi için fissür örtücü ve fluorid jeli / verniği

Tüm bunların yanı sıra çocuklarda tamamen acısız tedaviyi önemsiyoruz. Zira çocukluk evresinde gelişen dişçi korkusu uzun yıllar boyunca devam edip, ağız ve diş sağlığını riske atan yetişkin bireylerin varlığına sebep olmakta. Bu nedenle gerektiğinde çocuk hastalarımız için en uygun anestezi tekniklerini uyguluyoruz. Kayseri’de çocuk diş sağlığı tedavileri Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde uzman diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Diş Eti Tedavisi

Dişleri çevreleyen ve destekleyen, kemiğe dek ilerleyebilen diş eti iltihapları zamanında tedavi edilmezse ciddi sağlık problemlerine neden olur. Düzenli olarak her gün diş fırçalanmadığında yahut diş ipi kullanılmadığında dişlerde biriken plaklar ve bakteriler, diş etleri ve dişleri olumsuz etkiler. Bununla da kalmayan bakteri ve plaklar dişleri destekleyen kemiği ve diş eti dokusunu enfekte edebilirler. Bunun sonucunda dişler mobilite kazanır ve hatta düşebilir. Zamanla mikrobiyal dental plaklarda sertleşme görülür ve bir süre sonra diş taşına dönüşür. Diş taşı, üzerinde daha çok plak biriktirir ve sonucunda diş eti rahatsızlığı hızla ilerler. Kayseri’de diş eti tedavisinde Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri büyük bir titizlikle hizmet vermektedir.

Diş Taşı Temizliği

Diş taşı temizliği ile ilgili olarak kişinin evde bireysel olarak alabileceği önlemler olsa da tartar oluşumunun ardından diş hekimine başvurmak zorunludur. Diş taşı temizliği diş hattının arka kısmına kadar uzanan ve burada biriken bakteri plaklarının temizlenmesini sağlayan bir tedavidir. Diş temizletme operasyonundan farklı olan diş taşı temizliği derin bir ağız temizliğini gerekli kılar ve ileride oluşabilecek sağlık sorunları için önleyici olur. Siz de Kayseri’de diş taşlarının yarattığı tehlikeden veya estetik görünüm bozukluğundan şikâyetçiyseniz bir an evvel Özel Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’ne başvurabilir ve diş taşlarından kurtulabilirsiniz.

Küretaj

Küretaj tedavisi diş etlerinin iç kısmına dek ilerleyen bütün mikropların ve diş taşlarının temizlenmesi, diş sağlığının yeniden iyi hale getirilmesi için uygulanan bir tedavi metodudur. Küretajın bildiğimiz diş taşı temizliğinden temel farkı, enfeksiyonun hali hazırda diş köklerine kadar ilerlemiş olmasından dolayı daha derinlemesine bir tedavi oluşudur. Kayseri’de küretaj tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde titizlikle yapılmaktadır.

Flap Operasyonu

Flap operasyonu diş etlerinde meydana gelen cepleri düzeltmek ve kişinin diş etlerini yeniden eski sağlıklı haline kavuşturmak için yapılan bir çeşit diş eti operasyonudur.

Diş eti cepleri zararlı bakterilerin yaşaması ve üremesi için uygun biz zemin teşkil eder. Çoğalan bakteriler dokular üzerinde enflamasyona, hassasiyete, ağrıya, ve kanamalara neden olur. Zamanında tedavi edilmediğinde sorun giderek büyür, kemik dokusunun zarar görmesine ve ciddi diş eti sorunlarına neden olur.

Diş taşı temizliği, kök düzeltme ve Flap operasyonu uygulanarak bu rahatsızlıklar tedavi edilmektedir. Diş etlerinizin uzun süreler boyunca sağlıkl kalmasını sağlayacak Flap Operasyonu Kayseri Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde başarı ile uygulanmaktadır.

Yumuşak Doku Cerrahisi

Ağız boşluğunda yer alan dudak, damak, yanak ve dil gibi yumuşak dokular üzerinde uygulanan cerrahi müdahalelere Yumuşak Doku Cerrahisi adı verilmektedir. Özellikle diş eti çekilmesi, yetersiz seviyede yapışık diş eti yüksekliği veya yüksek kas bağlantıları gibi durumlarda başvurulan bu yöntem, yeterli diş eti miktarını sağlar, estetik bir görünüm kazandırır ve aynı zamanda hassasiyet sorununu da giderir. Kayseri’de yumuşak doku cerrahisinde Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri titizlikle hizmet vermektedir.

Ortodontik Tedavi

Diş diziliminin olması gerekenden daha çapraşık ve farklı bir halde bulunması durumunda uygulanacak tedavilere ortodontik tedavi adı verilir. Ortodonti, diş hekimliğinin bir uzmanlık alanıdır. Diş dizilimindeki mevcut bozuklukların düzeltilmesi için kafa, ağız ve diş yapısı incelenir, çapraşıklıklar giderilir ve kişi hayalini kurduğu estetik görünüme kavuşur. Kayseri’de ortodontik tedavi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde titizlikle yapılmaktadır.

Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı estetik diş hekimliği için temel kavramlardan biridir. Farklı nedenlerden dolayı estetik açıdan görünümü bozulan diş ve diş etlerinin; kişinin istek ve gereksinimleri doğrultusunda düzeltilmesini hedefleyen, çok sayıda operasyonun birlikte uygulanmasını gerektiren multidisipliner bir hizmettir.

Hangi işlemlerin uygulanacağı kişinin kendi ihtiyaç ve arzularına göre şekillenir. Başlangıç olarak, var olan çürük dişler ve diş eti sorunları tedavi edilir. Sonrasında derinlemesine diş temizleme operasyonu uygulanır. Diş estetiği; eksik dişlerin protez ya da implant ile tedavi edilmesi, dişlerin beyazlatılması, zirkonyum kaplamalar, porselen lamineler, ortodontik tedaviler gülüş tasarımı kapsamında uygulanan işlemlerdendir. Kayseri’de gülüş tasarımı tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Porselen Lamina Veneer

Bu metot dişlerin ön kısmında bulunan ve kötü görüntünün düzeltilmesini hedefleyen bir uygulamadır. Laminate Veneerler diş yapısı ile oldukça benzer özellikler gösterirler ve hastanın özlemini duyduğu estetik görüntüyü fazlasıyla sağlarlar. Şekil ve renk bozukluklarını gidermenin yanı sıra diş aralarındaki boşlukların doldurulması ve diş çarpıklıklarının düzeltilmesi için Porselen Laminate Veneer metodu diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise 7 ila 10 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor olmasıdır. Kayseri’de porselen lamina veneer tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Zirkonyum

Zirkonyum alaşımı, klasik protez ve köprülerin alt yapısı olarak kullanılan gri metale alternatif bir uygulamadır. Klasik diş beyazlatma işlemleriyle sonuç elde edilemeyecek kadar ilerlemiş renk değişimlerinde zirkonyumdan faydalanılır. Dönük, çapraşık, ayrık veya madde kaybı olan dişlerin restorasyonunda; yapısı bozulan dolgularda Zirkonyum uygulaması kullanılır ve bu sayede gülüş estetiği sağlanmış olur.

Zirkonyum, yapısı gereği tıpkı doğal dişler gibi görünür ve bu yüzden estetik gülüş tasarımı için vazgeçilmez bir uygulamadır. Kayseri’de zirkonyum tedavileri Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Pembe Estetik

Estetik bir gülüşe sahip olmak için yalnızca dişlerinizin düzgün, parlak ve beyaz olması yeterli değildir. Aynı zamanda diş etlerinizin de bu düzgün dişlerle uyum sağlayacak kadar sağlıklı olması gerekir. Diş etlerine estetik amaçlarla yapılan müdahaleler Pembe Estetik olarak adlandırılır.

Diş etlerine estetik amaçlı müdahalelerin gerçekleştirilebilmesi için diş etlerinin sağlıklı olması şarttır. Kanaması olmayan ve açık pembe rengindeki diş etlerinde estetik operasyonlar uygulanabilir. Aksi halde diş taşı temizliği, diş eti küretajı gibi uygulamalar gerekecektir. Tedavide amaç; diş etlerinin hem sağlıklı hem de estetik bir görünüme sahip olmasıdır. Kayseri’de pembe estetik uygulamaları Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Protetik Tedaviler

Kaybedilen dişlerin protezler sayesinde hem estetik görünüme hem de fonksiyonlarına yeniden kavuşması için uygulanan yöntemlere protetik tedaviler denir. Kaybedilmiş dişlerin rehabilite edilmesi için bir çok alternatif protez uygulaması mevcuttur.

Protetik tedavi diş hekimliğin alanında yer alan 8 uzmanlık branşından biridir. Konuşma, çiğneme gibi fonksiyonları yerine getirmek, sosyal hayatta yaşanacak psikolojik olumsuzlukları bertaraf etmek için protetik tedaviler büyük önem arz eder. Kayseri’de protetik tedaviler Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Tam Protez

Total protez veya yaygın kullanımıyla tam protez, çürük, travma ve kemik erimes gibi sebeplerden dolayı kişinin bütün dişlerini kaybettiği durumlarda uygulanmaktadır. Hem üst çeneye hem de alt çeneye dokudan destek alarak yerleştiriken hareketli protezlere tam protez denir. Yanak ve dudakların dolgunluğu protez sayesinde sağlanır ve sonuç olarak kişinin yüzü genç bir görünüm elde eder. Bunun dışında bütün dişler ideal şekilde dizileceği için kişi ağız ve dişler açısından kusursuz bir estetik görünüme kavuşacaktır. Kayseri’de tam protez uygulamaları Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Sabit Protezler

Sabit Protezler, sağlıklı dişler ya da implantlardan destek alınarak yapılan bir tür protez uygulamasıdır. Hastanın ağzının içerisine sabitlenen bu protezler arasında en yaygın kullanılanlar:

 • Seramik Kaplama
 • İmplant
 • Zirkonyum Destekli Kaplama
 • Köprü
 • Metal Destekli Kaplama
 • Kuron…

Kayseri’de sabit protez uygulamaları Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Hareketli Protezler

Damak protezi olarak da bilinen hareketli protezler, farklı etmenlere bağlı olarak bütün dişlerini kaybetmiş kişilere uygulanmaktadır. Kişi bütün dişlerini kaybettiğinde dudaklarında içer doğru büzülme yaşanır. Kişiyi olduğundan daha da yaşlı gösteren bu durum bir çok harfin tellafuzunu imkânsız hale getirir. Konuşma ve çiğneme becerisi tamamen kaybedilir. Hareketli protezler kolayca çıkarılabilir ve takılabilir bir yapıdadır. Hareketli Protezler sayesinde fonksiyon kayıpları giderilebilir ve kişi estetik bir görünüme kavuşabilir. Kayseri’de hareketli protez uygulamaları Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

İmplant

Herhangi bir sebepten dolayı kişinin ağzında eksilen dişlerin tedavisi için faydalandığımız, çene kemiğinin içine oturtulan titanyum maddesinden üretilmiş vidalara implant denir. Diğer tedavilerden farklı olarak komşu dişlerin kesilmesini gerektirmeyen implant uygulamasında, protez; titanyum vidalarının üstüne yerleştirilir. Bu sayede diş kökü görevini üstlenen ve doğal dişleri hiç aratmayan implantların sağladığı rahatlıkla kişi yeniden konuşabilmeye, özgürce gülmeye ve yemek yiyebilmeye başlar. Kayseri’de implant tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Gebelik ve Diş Sağlığı

Hamilelik süreci anne adayları için hem fiziksel hem de psikolojik açıdan son derece hassas bir dönemdir. Bu evrede anne adayının hormon dengesinde değişiklikler meydana gelir ve bakterilere karşı savunmasız kalabilir. Ağız içi mukozasının da etkilenmesinden dolayı anne adayının ağız içi hijyenini sağlamak ve korumak son derece önemlidir.

Planlanmış hamileliklerde, önceden diş taraması yaptırmak, varsa eğer çürük dişleri tedavi ettirmek gebelik sürecinin rahat geçmesine yardımcı olur.

Şeffaf Plak Ortodonti

Diş telleri birçok hasta tarafından görüntüsü hoş bulunmadığı için tercih edilmeyebilir. Bu da ortodonti branşında bir takım yeni gelişmelerin yaşanmasını tetikledi. Bu yeni gelişmelerden birisi de şeffaf plaklarla tedavi metodudur. Şeffaf plakların tercih nedenleri arasında ilk sırada estetik görünüm geliyor. Pek çok insan nişan, evlilik ve mezuniyet gibi uzun yıllar hatırlanacak, fotoğraflarına bakılacak etkinliklere diş telleriyle katılmak istemiyorlar. Ancak tedavi çok uzun sürdüğü için böyle durumlar kaçınılmaz olabiliyor. Lakin istenildiği zaman çıkartılabilen şeffaf plaklar çok sayıda hastanın ortodontik tedaviye ikna olmasını sağlıyor. Kayseri’de şeffaf plak ortodondi tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Ağız Kokusu

Kişilerin hem çevresi hem de kendisi için oldukça rahatız edici bir durum olan ağız kokusunun nedeni ağız hijyeninin yeteri kadar sağlanamamasıdır. Fakat ağız hijyeni olmasına karşın halen daha rahatsız edici kokular mevcutsa bu başka hastalıkların habercisi de olabilmektedir.

Bazen diş ve diş etlerinde meydana gelen rahatsızlıklardan ötürü oluşabilen ağız kokusu bazen de dış etkenlerden dolayı (burun eti, mide, üst solunum yolları vs.) da gelişebilmektedir. Esas olan kokuyu yok etmek değil kokuya neden olan sebepleri bulmak ve onları ortadan kaldırmaktır. Kayseri’de diş kaynaklı ağız kokusu tedavisi Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma

İnsanlar için beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak hem psikolojik hem fizyolojik hem de sosyal olarak önemli bir ihtiyaçtır. Günümüzde diş beyazlatma işlemleri diş hekimlerince son derece kolay ve başarılı şekilde uygulanabilmektedir. Diş yüzeyindeki mine yapısı üzerinde zamanla oluşan lekeler diş beyazlatma jellerinin de yardımıyla giderilir ve kişi arzu ettiği beyaz dişlere kavuşur. Kayseri’de diş beyazlatma uygulamaları Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü diş hekimleri tarafından titizlikle yapılmaktadır. Diş estetiği ve diş sağlığınıza dair bütün ihtiyaçlarınıza Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde cevap bulabilirsiniz.

CAD/CAM Teknolojisi (Bilgisayar Destekli Diş Tasarımı ve Üretimi)

CAD ve CAM; bilgisayar destekli dizayn ve üretim anlamına gelir. Geleneksel diş restorasyonu uygulamasında hastanın birden fazla kez diş hekimine gitmesi gerekir ve ancak 3-4 randevunun ardından restorasyon işlemi tamamlanırdı. Fakat CAD/CAM teknolojisi diş restorasyonunu tek seansta tamamlayabilmemizi sağlar.

Bilgisayar destekli diş tasarımı ve üretminde hastadan klasik yöntemle ölçü alınması zorunluluğu ortadan kalkmış, yeni nesil tedavilerin önü açılmıştır. Optik kamera sayesinde hastanın ağzında yapılan taramalar sonucu elde edilen görüntüler baz alınarak protezlerin tasarımı gerçekleştirilir. CAD/CAM teknolojisi kaplama, porselen dolgu, protez, lamina ve implant uygulamalarında etkin biçimde kullanılmaktadır.

Bu teknolojiden yararlanılarak hazırlanan implant ve restorasyonlarda maksimum düzeyde estetik görünüm sağlanır. Çünkü tasarım ve üretim, kişinin ağız yapısına göre hazırlanır. CAD/CAM teknolojisinin sağladığı mikron seviyesindeki hassasiyetin geleneksel metotlarla elde edilmesi olanak dışıdır. Hem kişiye özel çözümler sunma hem de zaman tasarrufu sağlayan bu yöntem ile porselen bir diş restorasyonunun hazırlanıp uygulanması yalnızca bir-iki saat gibi kısa bir zamanda mümkün olmaktadır. Kayseri Özel Dünyam Hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde etkin biçimde faydalanılan CAD/CAM teknolojileriyle hastalarımıza dünya çapında bir sağlık hizmeti sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Uyutarak Diş Tedavisi (Sedasyon)

Genel anesteziden farklı olarak hastanın solunum işlevini kendisinin gerçekleştirebildiği, uzman hekimce damar yolundan ilaç verilerek uyutulduğu ve bu sayede korku, anksiyete ve öğürme gibi reflekslerin önlendiği tedavi metoduna uyutarak tedavi ya da sedasyon denir.

Sedasyon yöntemi sayesinde hastanın ihtiyaç duyduğu bütün dental tedaviler kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gerek çocuklarda gerekse yetişkin bireylerde uygulanabilen Sedasyon metoduyla ağız ve dişlerdeki tüm sorunların tek seansta giderilmesi mümkündür.

Sedasyon hem hastanın konforunu arttıran hem de zaman tasarrufu yapmasını sağlayan bir yöntemdir. Sedasyon sayesinde tamamen acısız bir tedavi deneyimi yaşayan hastada sonrasında da bir dişçi korkusu oluşmayacağı için ilerleyen zamanda da ağız ve diş sağlığına karşı bir ihmal içerisine girmeyecektir. Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde sedasyon yöntemiyle hastalarımıza tamamen acısız bir tedavi hizmeti verebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş

Ağız ve Diş Sağlığı Doktorları

Kayseri Özel Dünyam Hastanesi’nde görev yapan deneyimli Ağız ve Diş Sağlığı doktorlarını (diş hekimlerini) aşağıdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Dt. Aybuke Bedir

Profili Görüntüle

Ağız ve Diş Sağlığı Blog Yazıları

Ağız ve diş sağlığı, ağız, diş ve çene cerrahisi, implant tedavileri ve dijital gülüş tasarımı ile ilgili güncel duyuru ve blog yazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.