Botoks Nedir?

Clostridium Botulinum isimli bir bakteriden laboratuar koşulları içerisinde üretilen ve estetik tıp uygulamalarında aşırı terleme durumunun tedavisinde, yüz kırışıklıklarının giderilmesinde kullanılan bir çeşit ekzotoksindir. Kayseri Dünyam Hastanesi’nde başarı ile uygulanan botoks uygulaması günümüzde kadın, erkek pek çok kişi tarafından talep görmektedir.

Botoks Nasıl Etki Gösterir?

Sinir uçlarında iletim sağlayan maddelerin salınımı botoks uygulaması ile önlenir. Sinirler ve onların uyardığı kaslar yahut da ter bezleri arasındaki iletim, geçici olarak önlenir ve botoks bu sayede etki eder. Botoks uygulaması yalnızca enjekte edildiği bölgede etki göstermektedir.

Neden Botoks?

En yaygın kullanılış amacı yüzdeki kırışıklıklardan ve koltuk altı terlemelerinden kurtulmaktır. Koruyucu ve tedavi edici etkisi bulunan botoks sayesinde yüzünüzde yerleşen çizgilerin tamamen açılması, kas hareketleri ile belirginleşen çizgilerin derinleşmeden düzelmesi mümkündür. Siz de kırışıklıklarınızdan kurtulmak, aşırı terlemelerinize bir son vermek istiyorsanız bir an evvel Kayseri Dünyam Hastanesi’nin Botoks hizmetiyle tanışabilirsiniz.

Botoks ile Yüzünüzdeki Kırışıklıklara Veda Edin

Yüzünüzdeki mimik kasları yıllar boyunca çalışır ve zaman içerisinde üzerini örten deri kıvrımları giderek belirgin hale gelir. Alın, göz kenarları, kaş arası ve dudak çevresinde yoğunlaşan kırışıklıklar botoks uygulaması ile giderilebilir. Bu sayede kişiye normalde olduğundan daha yaşlı bir görünüm katan alın ve göz çizgilerinden, öfkeli bir görünüm katan çatık kaşlardan kurtulmuş olursunuz.

Botoks İle Aşırı Terleme – Hiperhidrozit Tedavisi

Ter bezleriyle sinir uçları arasındaki iletim durdurularak ter bezlerinin çalışma yoğunluğu azaltılır. Botoks işleminin etkileri 48 ila 72 saatlik süreçte görülmeye başlar. 10 ila 14 gün içerisinde de maksimum etkiye ulaşır.

Botoks’un Kalıcılığı Ne Kadardır?

İlk kez yüzdeki kırışıklıklarınıza botoks uygulandığında 5-6 ay boyunca etkisi devam eder. Uygulama tekrar edildiğinde 8-10 ay arası bir kalıcılığa ulaşılır. Koltukaltı botoks uygulamalarında ise terleme 10-12 ay süresince düzene girer. Sonrasında tekrarlayan botoks işlemiyle birlikte 16-18 ay kalıcılığını korumaya başlar.

Botoks Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Botoks işlemi yanlış uygulandığında çok kötü sonuçlar verebilmektedir. Uzman ve deneyimli hekimler tercih etmeniz, beklentilerinizin doğru karşılanması için önemlidir.

Botoks’un Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulamanın ardından kısa süreli kızarıklıklar yaşanabilir. Botoks enjeksiyonunun yapıldığı bölgede kabarıklık meydana gelebilir. Ancak bu etkiler 24 ila 48 saatlik bir zaman zarfında kendiliğinden düzelecektir. Nadiren de olsa geçici morarma ya da şişlik gözlemlenebilir.

Kayseri’de Botoks Uygulamaları Dünyam Hastanesi’nde!

Kayseri Dünyam Hastanesi ile güvenli şekilde botoks tedavisi yaptırabilir, kırışıklıklarınızla ve aşırı terleme probleminizle vedalaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Botoks Birim Doktorları

Güncelleniyor..

Uzm. Dr. Gökhan Sarıkaya

Profili Görüntüle