Dijital Gülüş Tasarımı

CAD/CAM Sistemi

Bilgisayar kontrolü ile çalışan, makine ile üretilecek malzemenin bilgisayar ekranında üç boyutlu tasarımı anlamında kullanılan bir kelimedir. Sistem kısaca, alınan optik ölçünün bilgisayara aktarılması, ekrandaki görüntü üzerinde restorasyonun sınırlarının çizilmesi, kullanılacak seramik yapının hacminin belirlenmesi ve üç boyutlu kuron modelinin oluşturulması şeklinde özetlenebilir. Kayseri Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde sağladığımız dijital gülüş tasarımı hizmetiyle hastalarımıza kendi estetik gülüşlerine kendilerinin karar vermesi imkânını sunuyoruz.

CAD/CAM Sisteminin en büyük avantajları:

 • Tek seansta restorasyonun tamamlanıp ağıza takılması,
 • Geleneksel ölçü alma yöntemlerini ortadan kaldırması ve bekleme süresini kısaltması,
 • Son derece estetik tam porselen restorasyonların üretilmesi,
 • Daha iyi restoratif materyallerin daha kısa süre içinde elde edilmesi ile hata potansiyelini oldukça azaltması,
 • Geçici protezlere gereksinim duyulmaması,
 • İndirekt restorasyonlardan kaynaklanabilecek muhtemel çapraz kontaminasyonların da önüne geçilmiş olması olarak sıralanabilir.

Metal Desteksiz Full Porselen Tedavisi

Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum veya güçlendirilmiş ve sıkıştırılmış lösit partikülleri kullanılır. Son teknoloji ürünü olan bu porselenler estetik ve dayanıklılığı bir arada sunabilme özelliğine sahip malzemelerdir. Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla ön ve arka bölgedeki köprülerde tam estetik bir görünüm sağlamasıdır.

Porselen İnlay-Onlay Tedavisi

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal bozukluklardan dolayı dişlerde meydana gelen madde kayıplarının dolgu ile tedavisi mümkünken, daha estetik ve sağlam bir malzeme olan porselen ile bu kayıpların giderilmesi işlemidir.

Porselen Laminate Veneer Tedavisi

Laminate kaplamalar, estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan ince bir tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla yapılan bir tedavi şeklidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince ve sert yapılardır ve kırılmaya karşı oldukça dirençlidirler. Laminate kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz.

Laminate Kaplamalar Hangi Durumlarda Kullanılır?

 • Renklenmelerde, diş beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb. lekelerinde kalıtsal yapı ve renk bozukluklarının tedavisinde,
 • Ayrık dişleri bitiştirmede (diastema kapama),
 • Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda,
 • Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,
 • Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde, ortodontik tedaviyi kabul etmeyen hastalarda, mükemmele yakın kozmetik bir alternatif olarak uygulanmaktadır.

Metal Destekli Full Porselen Tedavi

Bu sistemde altyapı olarak metal kullanılır ve bu metal yapı üzerine porselen yerleştirilmesiyle oluşturulan kaplamalardır.

Diş İmpilant Tedavisi

Günümüzde diş implantları, tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta ve hekim açısından başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir. Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. İster tek diş, isterse birden fazla diş eksikliğinde, implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, implant tedavisi uygun bir seçenektir. Kayseri Dünyam Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Birimi’nde ekibimiz ve ekipman donanımımızla evrensel kalite ölçütlerinde bir ağız ve diş sağlığı hizmeti sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Medikal Teknolojilerimiz

Kayseri’nin ilk özel hastanesi olan Dünyam Hastanesi’nde hizmetinize sunulan son teknoloji ürünü diğer modern ve üst düzey cihazlarla ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.