Emar (MR)

 

Emar cihazı manyetik dalgalar üreterek görüntü alan, radyasyon yaymayan bir tanı metodudur. Emar cihazlarının gücü tesla denilen bir birim ile ölçülmekte, tesla gücü yükseldikçe görüntü kalitesi artmaktadır.

Dünyam Hastanesi’nde 1,5 tesla gücünde Smens marka güçlü ve yeni bir emar cihazı bulunmaktadır.

Beyinde kanamalar, damar tıkanıklıkları, beyin tümörleri, damar yumakları, sıvı toplanmaları teşhis edilebilmekte, baş ağrısı, kulak çınlaması, işitmede ve görmede azalma gibi durumlarda şikâyetin sebebini ortaya konulabilmektedir.

Emar cihazı ile beyin, omurilik, boyun, bel, omuz, diz, ayak bileği ve diğer eklemler, karın, kol ve bacaklar, damarlar üç boyutlu olarak görüntülenebilmektedir.

Diz bölgesinde menisküs yırtıkları, yan ve çapraz bağların hasarları, eklem faresi dediğimiz kemik parçacıkları teşhis edilebilmektedir.

Omuz bölgesi, başka inceleme teknikleri ile görüntülenmesi zor bir bölgedir. 1.5 tesla emar cihazımız ile omuz eklemi, eklem kılıfı, omuz kasları çok güzel bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Modern çağın en önemli problemlerinden olan bel fıtığı ve boyun fıtığı, omurilik kitleleri üç boyutlu olarak gösterilebilmektedir.

Karında karaciğer, dalak, böbrek, pankreas, böbrek üstü bezi gibi organlar da görüntülenebilmekte ve hastalıkları teşhis edilebilmektedir.

Ayrıca hastanemizde Kayseri’de yalnızca Dünyam Hastanesi’nde gerçekleştirilen DİFÜZYON, MYELO. BEYİN ANJIO çekimleri yapılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Medikal Teknolojilerimiz

Kayseri’nin ilk özel hastanesi olan Dünyam Hastanesi’nde hizmetinize sunulan son teknoloji ürünü diğer modern ve üst düzey cihazlarla ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.