Sitede Ara

Lütfen aramak istediğiniz terimleri yazın...

Tıbbi Birimler
Genel Cerrahi

Genel Cerrahi

Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Merkezi güçlü akademik kadrosu, kanser ve kanser dışı tüm hastalıkların teşhis ve tedavisinde sahip olduğu deneyim ve bilgi birikimi, bilimsel anlayışı ileri teknoloji ile buluşturan donanımı ve hasta odaklı hizmet prensibiyle dünya standartlarında hizmet vermektedir.

Genel Cerrahide “Özel Cerrah” Kavramı

Tıp biliminin en önemli ve kapsamı en geniş alanlarından biri olan Genel Cerrahi’de ilgi alanına giren hastalıkların farklı tedavileri, hızla gelişen teknoloji ve cerrahi tekniklerinde yaşanan gelişmeler doğrultusunda çeşitlilik son derece artmış ve artık ‘özel cerrah’ kavramı önem kazanmaya başlamıştır. Bundan ötürü günümüzde genel cerrahinin farklı alanlarına konsantre olmuş ve o alanda uzmanlaşmış özel cerrahlar yeni bir statü olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır.

Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Merkezi’nde bu durumdan hareketle, farklı alanlarda uzmanlaşmış, akademik birikim ve kariyere sahip donanımlı bir kadro ile hizmet vermekteyiz. Dünyam Hastanesi’nde hastalar genel cerrahinin bütün alt kategorilerinde evrensel kalite standartlarında hizmet alabilmekteler. Bunun haricinde cerrahi operasyonların bireysel kararlarla değil, heyet kararına bağlı olarak verilmesi de çalışma prensiplerimiz arasındadır. Hastalarımıza genel tanı konduktan sonra konunun uzmanı hekimlerimizle hastalığa ve kişiye göre tedavi planlaması yapılır.

Memede bulunan iyi huylu tümörlerin ve meme kanserlerinin cerrahisi, yemek borusu, ince ve kalın bağırsak, makat ve mide bölgelerini ilgilendiren kanserler, tiroidin iyi huylu hastalıkları ve kanserlerini tedavi etmeyi amaçlayan endokrin cerrahisi, karaciğer, safra kesesi, pankreas ve safra yollarını ilgilendiren hepato-pankreato-biliyer sistem cerrahileri, kalıcı kilo kontrolü için uygulanan obezite cerrahisi, fıtıklar ve anorektal hastalıkların cerrahisi Kayseri Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Merkezi’nde deneyimli ekipler ve yüksek teknik donanımla gerçekleştirilmektedir.

Meme Cerrahisi

Kayseri Dünyam Hastanesi’nde memede bulunan iyi huylu tümörlerin ve kanserlerin tedavisi, dünya üzerinde en gelişmiş sağlık merkezleri ile aynı metotlar kullanılarak, kişiye özel ameliyat anlayışı, hastanın konfor ve mutluluğunu sağlamayı amaçlayan yöntemler ve multidisipliner bir çalışma prensibiyle gerçekleştirilmektedir. Meme kanserlerinde tümörlü bölgenin çıkartılması ve meme bütünlüğünün muhafaza edilmesi ilkesi esas alınır. Fakat memede pek çok odakta gelişen tümör vakalarında mastektomi yani memenin tümünün alınması durumunda aynı seansta uyguladığımız plastik ve rekonstrüktif cerrahilerle meme estetiğini sağlamaktayız. Bu sayede hastalarımızın organ kaybı yaşama riskini ortadan kaldırırız. Siz de Kayseri’de Meme Kanseri veya Meme’de İyi Huylu Tümör vakalarında Dünyam Hastanesi’ne başvurarak özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Endokrin Cerrahisi

İnsan vücudunun iç salgı yapan bezlerinin ameliyatı gerekli kılan hastalıklarında uyguladığımız cerrahi tedavilere Endokrin Cerrahisi adını veriyoruz. Tiroit bezinin iyi ya da kötü huylu hastalıkları, tiroit kanseri, böbreküstü bezi hastalıkları, paratiroit, nodüler guatr, zehirli guatr gibi hastalıklar ile pankreasın iyi huylu hastalıkları ve tümörlerinin tedavisi Endokrin Cerrahisinin görev tanımına girmektedir.

Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Merkezi’nde paratiroit ve tiroit cerrahisinde hastalarımızın konforunu engelleyecek ses kayıpları ve kanamaların önüne geçebilmek için bazı özel uygulamalar da gerçekleştirmekteyiz. Ameliyat esnasında kullandığımız ve “enerji cihazları” olarak da adlandırılan yardımcılar sayesinde damarların istenilen yerden kapatılması mümkün oluyor ve kanama riski minimuma iniyor. Cerrahi işlem esnasında kişinin konuşma becerisini sağlayan ses tellerine giden sinirleri koruyucu sini monitörizasyonu da hekimlerimiz tarafından kullanılmakta ve bu saye de cerrahi operasyon sırasında sinirin işlevi kontrol edilebilmektedir.

Karaciğer, Pankreas, Safra Yolları Cerrahisi (Hepatopankreatobilier Cerrahi)

Genel Cerrahi’de pankreas, karaciğer ve safra yollarının gerek tümörleri gerekse iyi huylu hastalıkları HPB yani hepato-pankreato-biliyer cerrahi alanında tedavi edilmektedir. Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Biriminde gastrointestinal sistem tümörlerinin cerrahi tedavisinde uluslar arası metotlar uygulanmaktadır. Kanser ameliyatı öncesinde hastaların onkoloji heyeti tarafından değerlendirilmesi, hastalık ile alakalı tüm branşların hekimlerinin görüşlerinin alınması ve hastaya en uygun cerrahi yöntemlerin tercih edilmesi esasları güdülür.

Gastroenteroloji Cerrahisi

İnce ve kalın bağırsaklar, rektum, mide ve yemek borusunu ilgilendiren kanserlerin veya iyi huylu tümörlerin cerrahi operasyonlar ile tedavi edilmesi Gastroenteroloji Cerrahisi kapsamında gerçekleştirilir. Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Merkezi’nde hekimlerimizce kararı değerlendirilen hastalarımız için en uygun cerrahi teknikler belirlenir ve evrensel standartlarda ileri ameliyat teknolojilerinden yararlanılarak hasta tedavi edilir. Onkolojik cerrahi içerisinde gerçekleştirilen ameliyatların büyük bir bölümü kapalı cerrahi teknik olarak da adlandırılan laparaskopi ile uygulanır. Hastanın operasyon sonrası konforlu bir evre geçirmesi ve ek tedaviler için zaman kazanmaktadır. Özellikle karaciğer metastazı yapan bağırsak tümörlerinin cerrahisi Gastroenteroloji cerrahisi altında başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Obezite Cerrahisi

Beden kitle indeksi 40’dan fazla veya 35’ten fazla ve bazı kronik hastalıkları olan, bu yüzden de ciddi sağlık problemleri yaşayan kişilere tedavi amaçlı uygulanan cerrahi girişimler Obezite Cerrahisi olarak veya Bariatrik Cerrahi olarak adlandırılmaktadır. Dünyam Hastanesi, Obezite Cerrahisi’nde ameliyatlar kapalı yöntemle gerçekleştirilir ve bir hastanın iyileşme süresinin kısalması hedeflenir. Günümüzde Obezite Cerrahisi’nde en sık kullanılan yöntemler gastrikbypass ve tüp mide ameliyatlarıdır.

Proktoloji Cerrahisi

Toplumumuzda sıkça görülen kalınbağırsak, rektum ve anal bölge hastalıkları yani anorektal hastalıkların doğru tanısının konması ve tedavi edilebilmesi için bu alanda özel ihtisas ve deneyim sahibi bir kadro, teknolojik donanım ve çağdaş tıbbi yaklaşımlara hakimiyet gerekmektedir. Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi merkezlerimizde bu alandaki problemlere ilişkin üst düzey tedavi olanakları mevcuttur. Proktoloji Cerrahisi’nde kabızlık, perianalabse, gaita kaçırma, anal kaşıntı, kolorektal kanserler, iç ve dış hemoroid, anasfissür, kıl dönmesi, bağırsak fıtığı ve anal ve perianal siğillerin cerrahi tedavileri başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Organ Nakli

Böbrek ve karaciğer nakillerindeki başarısıyla ülkemiz dünyada referans noktası olarak gösterilmektedir. Dünyam Hastanesi olarak organ nakillerindeki başarımızla Balkanlar’dan, Ortadoğu’dan, Avrupa’dan ve Türki Cumhuriyetler’den çok fazla insanın başvurduğu, uluslararası başarı sahibi sağlık kuruluşlarından biri olmanın gururunu yaşamaktayız. Organ nakil işlemlerindeki başarının ötesinde bu alana verdiği önemle ve hekimlerinin sürekli olarak dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmesiyle fark yaratan Dünyam Hastanesi, Genel Cerrahi Merkezi’nde çok sayıda hastalığın tanısı ve tedavisi başarı ile gerçekleştirilmektedir. Siz de bir an önce Dünyam Hastanesi’ne başvurarak dünya çapında bir sağlık hizmetine kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Genel Cerrahi Birim Doktorları

Özel Kayseri Dünyam Hastanesi’nde görev yapan deneyimli Genel Cerrahi Birim Doktorlarını aşağıdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Genel Cerrahi Blog Yazıları

Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Birimi’nde verilen hizmetler, genel cerrahi hastalıkları, genel cerrahi hastalıkları tedavi yöntemleri, dikkat edilmesi gereken durumlar, güncel duyuru ve blog yazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Online İşlemler