Holmium Lazer

Böbrek ve Üreter Taşları Tedavisinde Son Teknoloji: Holmium Flexible LaserHolmiyum Laser, böbrek taşlarında, üreter taşlarda, mesane taşlarında, üretra darlığı, tümör, Benign Prostat Hiperplazisi (BPH), vb. alanlarda minimum komplikasyon ve düşük patolojik değişimlerden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır.

Holmium lazer, atımlı lazer özelliğine sahiptir. Dalga boyu 2.1 mikron seviyesinde olan ışığı atımlı olarak yayabilen ve optik fiberlerden kolaylıkla geçebilen holmium lazer, bu özelliklerinden ötürü endoskopik cerrahilerde başarı ile kullanılmaktadır. Endoskopik taş kırma işleminde, ürolojide, tümör cerrahisinde ve prostat büyümesinde kullanılmaktadır. Holmium lazer enerjisini sağlayan cihazlar taşınabilir olmakla birlikte son derece ağır ve hassas cihazlardır. Diğer tüm medikal teknolojiler gibi Holmiyum Lazer de Dünyam Hastanesi bünyesinde hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır.

Holmiyum Laser;

  • Başta böbrek, üreter ve mesane taşları tedavisi olmak üzere,
  • Üst idrar yolu (üreter) darlıkları,
  • Alt idrar yolu (üretra) darlıkları,
  • İdrar yolu tümörleri,
  • Dış genital lezyonların tedavisinde başarı ile kullanılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Medikal Teknolojilerimiz

Kayseri’nin ilk özel hastanesi olan Dünyam Hastanesi’nde hizmetinize sunulan son teknoloji ürünü diğer modern ve üst düzey cihazlarla ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.