Kadın Doğum

Obstetrik branşı olarak da adlandırılan Kadın Doğum Birimi gebelik sürecinin takibini ve gebeliğe ilişkin sorunların giderilmesini amaçlar. Kadınlarda yaşanan kısırlık probleminin teşhis edilmesi, aşılama, yumurta takibi ve rahim filmi çekimi gibi işlemler de Kadın Doğum Birimi’nin ilgi alanına girer. Dünyam Hastanesi Kadın Doğum Birimimiz gebelik sürecinin takibi dışında Ürojinekoloji, Jinekolojik Ontoloji, Pediatrik ve Ergen Jinekoloji, tüp bebek merkezi, perinatoloji gibi alanlarda da modern tıbbın bütün olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Ergen ve Pediatrik Jinekoloji

Kız çocukları ve genç kızların jinekolojik problemleri ile ilgilenen, onların doğal süreçler ile ilgili olarak gerekli kontrollerini gerçekleştiren ve gerekli bilgilendirmeleri yapan alandır. Kadın Hastalıkları ve Kadın Doğum Birimleri yalnızca jinekolojik hastalıkların tedavisi ile ilgilenmez. Gelecekte bu tür sorunların yaşanmaması için gerekli bilgilendirmeleri yapmak ve bireylerin, kişisel sağlıkları konusunda bilinç ve farkındalık kazanmasını sağlamak da bu birimin görevleri arasındadır.

Özellikle ergenlik dönemindeki kız çocukları için bazı doğal biyolojik süreçler, korku ve endişe verici olabilir. Ancak Dünyam Hastanesi Kadın Doğum Birimi hekimleri, bu kişilere yaşadıkları doğal biyolojik süreçle ilgili gereken doğru bilgilendirmeyi yaparak hem kaygılarından kurtulmalarını hem de gelecekte nasıl sağlıklı kalabileceklerini öğrenmelerini sağlar.

Ürojinokoloji

Kadın bireylerde sıkça görülen rahim sarkması, idrar torbasında meydana gelen sarkma ve idrar kaçırma benzeri rahatsızlıklar ciddi problemler sınıfında yer alırlar ve muhakkak tedavi edilmeleri gerekir. Bu ve benzeri rahatsızlıklardan ötürü gelen hastalarımız, şikâyetlerinin yoğunluğuna göre klinik değerlendirmeye ve muayeneye tabi tutulur. Kayseri Dünyam Hastanesi Kadın Doğum Birimi hekimleri hastanın durumunu analiz ettikten sonra onun için en uygun tedavi metodunu saptar ve uygularlar.

  • Kegel Egzersizi
  • Pesser
  • Ameliyat
  • İlaç Tedavisi
  • İdrar Torbası Eğitimi
  • Vajinal Konlarla Egzersiz Metodu

gibi tedavilerden yararlanılarak kişinin sağlığına kavuşturulması sağlanır.

Jinekolojik Onkoloji

Dünya genelinde kanserden kaynaklanan kadın ölümlerinde meme kanseri vakaları zirvede yer alırken hemen arkasından rahim ağzı kanseri ve yumurtalık kanserleri gelmektedir. Halbuki yıl içerisinde birkaç basit test yaptırarak jinekolojik kanser türlerinin erkenden teşhis edilmesini ve büyük sağlık problemlerine yol açmadan tedavi edilmesini sağlamak mümkündür.

  • Rahim Kanseri
  • Dış Genital Organlarda Meydana Gelen Kanser Türleri
  • Yumurtalık Kanseri Taraması ve Teşhisi
  • Rahim Ağzı Kanseri

Rahim Ağzı Kanseri aşısı için bilgilendirme ve uygulama hizmeti, jinkolojik ontoloji alanında Kadın Doğum Birimi’nin ilgi ve yetki alanına girmektedir.

Tüp Bebek Merkezi

Kayseri Dünyam Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, çocuk sahibi olmak isteyen anne babalar için yardımcı üreme teknikleriyle hizmet vermektedir. Gerek medikal gerekse de cerrahi tedavi metotlarının başarıyla uygulandığı Tüp Bebek Merkezimizde; klasik tüp bebek, mikro manipülasyon, suni döllenme, ovülasyon indüksiyonu ve mikroenjeksiyon gibi yöntemler başvuran çiftlerin durumuna göre uygulanabilmektedirler.

Tüp bebek tedavisi esnasında elde ettiğimiz fazla sayıdaki embriyolar, beş yıl süre ile dondurularak, ikinci bir gebelik elde etmek istediğiniz zaman kullanılmak üzere saklanabilir.

Dünyam Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görevli hekimlerimiz gebeliğe engel olan veya gebelik sırasında meydana gelen sorunların kaynağını araştırıp tespit ederek çalışmaya başlarlar. Kadın Doğum hekimleri, Üroloji, Embriyoloji, Perinatoloji, Üroloji hekimleri ve psikologlarımızın görev yaptığı tüp bebek merkezimizle sağlıklı biçimde bir çocuk sahibi olmanıza yardımcı oluyoruz. Siz de çocuk sahibi olma hayallerinizi ertelemeyin. Modern tıbbın tüm olanaklarını hizmetinize sunduğumuz tüp bebek merkezimize başvurarak anne baba olma mutluluğunu bir an önce yaşayın.

Perinatoloji – Yüksek Riskli Gebelikler

Gebelik sürecinin öncesi, gebelik, doğum, lohusalık dönemlerinin tümünde anne ya da bebekte görülebilecek olumsuzlukların erkenden taranması, tanısının konulması ve tedavisinin planlanmasını Perinatoloji olarak adlandırıyoruz.

Tecrübe sahibi yardımcı sağlık personelleri ve hasta danışmanlarından oluşan Perinatoloji Yan Dal Uzmanları Yüksek Riskli Gebelik durumlarında 7/24 acil hizmet verme kapasitesine sahiptirler.

Yüksek risk taşıyan gebeliklerde anne adayının takibi Perinatoloji Birimi tarafından gerçekleştirilir. Temel amacı doğumun sağlıklı gerçekleşmesi ve doğum sonrasında da bu şekilde devam etmesini sağlamak olan Perinatoloji birimi gebelik süresince meydana gelen olumsuzlukları ve risk unsurlarını tespit eder, tedavisini gerçekleştirir. Olası risklere karşı önlem alır. Anne ve çocuk sağlığına verdiği önemle gebelik sürecini tehdit eden bütün risk faktörlerinin taramasını yapan, erken teşhis yapan ve tedaviyi titizlikle planlayıp uygulayan Kayseri Dünyam Hastanesi Kadın Doğum Birimi, çocuğunuzu dünyaya getirirken en güvenilir destekçiniz olmayı hedefler.

Sosyal Medyada Paylaş

Kadın Doğum Birim Doktorları

Özel Dünyam Hastanesi’nde görev yapan deneyimli Kadın Doğum Hastalıkları Birim Doktorlarını aşağıdan detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Op. Dr İbrahim Demir

Profili Görüntüle

Op. Dr Züleyha Güzel

Profili Görüntüle

Op. Dr Aynur Simur

Profili Görüntüle

Kadın Doğum Blog Yazıları

Dünyam Hastanesi Kadın Doğum Birimi’nde verilen hizmetler, kadın doğum hastalıkları, kadın doğum hastalıkları tedavi yöntemleri, dikkat edilmesi gereken durumlar, güncel duyuru ve blog yazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.