Renkli Doppler

Ultrason görüntüleme yöntemlerinden birisi olan renkli doppler, damarlardaki kan akışını tespit etmemizi sağlar. Yüksek frekanslı ses dalgaları sayesinde görüntülenebilen damarlarda hem kan akışı izlenebilir hem de daralmaya sebep olan etkenler gözlemlenebilir. Genital organlar, kollar, bacaklar, karaciğer, boyun ve beyin gibi insan bedeninin pek çok yerinde kullanılabilen renkli doppler çekimi gebelik sürecinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Gerçek zamanlı görüntü sağlayan renkli doppler çekiminde yalnızca annenin değil bebeğin de sağlık durumu derinlemesine incelenebilir.

Dünyam Hastanesi’nin sahip olduğu medikal teknolojiler arasında bulunan renkli doppler özelliğine sahip ultrasonografi cihazı ile tanısal veya girişimsel bütün uygulamalar, deneyimli radyologlarımız tarafından yapılmakta ve raporlandırılmaktadır. Non-invasive bir tetkik yöntemi olan US’nin tıpta geniş bir uygulama şansı kazanmış olması bu tetkik yönteminden yararlanma alanlarını da arttırmış bulunmaktadır. Hastanemizde tıbbi görüntüleme birimimizde özel bazı US incelemeler de (transrektal, transvaginal, obstetrik ve orbital doppler US gibi) yapılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Diğer Medikal Teknolojilerimiz

Kayseri’nin ilk özel hastanesi olan Dünyam Hastanesi’nde hizmetinize sunulan son teknoloji ürünü diğer modern ve üst düzey cihazlarla ilgili detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.