Türk sağlık kuruluşlarının Londra çıkarması!

‘TRUST London Birleşik Krallık ve Türkiye Medikal Turizm Buluşması’nda (Trust London UK and Türkiye Medical Tourism Meetup), hastaneler, diş klinikleri, tüp bebek klinikleri, saç ekim merkezleri, estetik klinikleri ve termal turizm merkezleri gibi medikal turizm alanında faaliyet gösteren birçok Türk firması yer aldı. Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Abdurrrahman Deniz’in de katıldığı etkinlikte, davetliler, firmaların fuar kapsamında kurduğu stantlarda sağlık uzmanlarından bilgi aldı. Sağlık kuruluşlarının temsilcileri İngiltere’deki sağlık turizmi ile ilgili kuruluşların temsilcileriyle yeni iş birliği fırsatlarını görüştü. Etkinlik, sağlık hizmeti almak isteyen bireysel ziyaretçilere de açıktı. Etkinliğin ana sponsorlarından Dünyam Hastanesi ve Sistem Hastanesi’nin kurucularından Dr. Erol Bedir, London Talks Medikal Turizm Buluşması’nın çok faydalı olduğunu belirtti. İngiltere’de ilk defa böyle bir etkinliğe katıldıklarını belirten Dr. Bedir, bu ülkeye yönelik çalışmalarını devam ettireceklerini duyurdu

TERCİH TÜRKİYE OLDU


The Health Store Turkey kurucusu Nihal Terzi de, “İngiltere ve İrlanda tarafından sağlık turizmi için en çok tercih edilen ülke bizim ülkemiz” dedi. Hürriyet yazarı Arda Sayıner’in moderatörlüğünü yaptığı söyleşide konuşan Terzi, ‘Türkiye’nin güçlü sağlık altyapısına’ vurgu yaptı. Terzi, pandemi döneminde İngiltere’de NHS (Ulusal Sağlık Servisi) hastanelerindeki bekleme sürelerinin uzaması nedeniyle Türkiye’ye yönelik sağlık turizminde yüzde 100 artış gördüklerini kaydetti. Türkiye’de hizmet veren ve yurt dışından hasta kabulüne açık olan sağlık kuruluşlarına da seslenen Terzi, “Hastalarımızı düzgün takip edip işimizi doğru yaparak İngiliz medyasında Türkiye’ye yönelik bu alanda ortaya çıkan olumsuz haberlerin önüne geçelim” diye konuştu.

 

RANDEVU SÜRELERİ UZADI


Etkinlikte konuşan Osmanlı Padişahı Sultan Mehmed Reşad Han’ın, Londra’da yaşayan dördüncü kuşak torunu Mahmud Namık Osmanoğlu da İngiltere’deki sağlık turizmi ile ilgili bilgiler verdi. Osmanoğlu, eşi ile birlikte kurduğu Streaming Well Motion (SWM) şirketini, geçen yıl sağlık sektörünün önde gelen şirketlerinden İtalyan Healthware Group’a satmasıyla önemli bir başarı elde etmişti. Birleşik Krallık’ta sağlık hizmetleri devlet tarafından NHS aracılığıyla ücretsiz olarak sunuluyor. Ancak estetik, göz, diş, obezite, üreme sağlığı gibi bazı branşlarda ücret talep ediliyor ve ücretsiz olarak sunulan bazı hizmetlerde ise uzun bekleme süreleri nedeniyle hastalar ülke dışından sağlık hizmeti almaya yöneliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?