D��J��TAL G��L���� TASARIMI

Dünyam Hastanesi Tıbbi Birimler
D��J��TAL G��L���� TASARIMI

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI & GÜLÜŞ TASARIMI

CAD/CAM SİSTEMİ:

Bilgisayar kontrolü ile çalışan, makine ile üretilecek malzemenin bilgisayar ekranında üç boyutlu tasarımı anlamında kullanılan bir kelimedir. Sistem kısaca, alınan optik ölçünün bilgisayara aktarılması, ekrandaki görüntü üzerinde restorasyonun sınırlarının çizilmesi, kullanılacak seramik yapının hacimce belirlenmesi ve üç boyutlu kuron modelinin oluşturulması şeklinde özetlenebilir.

Sisteminin en büyük avantajları:
 • Tek seansta restorasyonun tamamlanıp ağıza takılması,

 • Geleneksel ölçü alma yöntemlerini ortadan kaldırması ve bekleme süresini kısaltması,

 • Son derece estetik tam porselen restorasyonların üretilmesi,

 • Daha iyi restoratif materyallerin daha kısa süre içinde elde edilmesi ile hata potansiyelini oldukça azaltması,

 • Gecici protezlere gereksinim duyulmaması,

 • İndirekt restorasyonlardan kaynaklanabilecek muhtemel çapraz kontaminasyonların da önüne geçilmiş olması,
olarak sayılabilir.

METAL DESTEKSİZ FULL PORSELEN TEDAVİSİ:

Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum veya güçlendirilmiş ve sıkıştırılmış lösit partikülleri kullanılır. Son teknoloji ürünü olan bu porselenler estetik ve dayanıklılığı bir arada sunabilme özelliğine sahip malzemelerdir. Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla ön ve arka bölgedeki köprülerde tam estetik bir görünüm sağlamasıdır.

PORSELEN İNLAY-ONLAY TEDAVİSİ:

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal bozukluklardan dolayı dişlerde meydana gelen madde kayıplarının dolgu ile tedavisi mümkünken, daha estetik ve sağlam bir malzeme olan porselen ile bu kayıpların giderilmesi işlemidir.

PORSELEN LAMİNATE VENEER TEDAVİSİ:

Laminate kaplamalar, estetik sorunları olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan ince bir tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla yapılan bir tedavi şeklidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidirler. Porselenden imal edilen bu kaplamalar ince ve sert yapılardır ve kırılmaya karşı oldukça dirençlidirler.

Laminate kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz.

Kliniğimizde uygulanan Laminate kaplamalar ile aşağıdaki durumlar tedavi edilmektedir:
 • Renklenmelerde, diş beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb. lekelerinde kalıtsal yapı ve renk bozukluklarının tedavisinde,

 • Ayrık dişleri bitiştirmede (diastema kapama),

 • Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda,

 • Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,

 • Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde, ortodontik tedaviyi kabul etmeyen hastalarda,

mükemmele yakın kozmetik bir alternatif olarak uygulanmaktadır.

METAL DESTEKLİ FULL PORSELEN TEDAVİSİ:

Bu sistemde alt yapı olarak metal kullanılır ve bu metal yapı üzerine porselen yerleştirilmesiyle oluşturulan kaplamalardır.

DİŞ İMPLANT TEDAVİSİ

Günümüzde diş implantları, tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir. Doğru teşhis, yeterli bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta ve hekim açısından başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir.

Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. İster tek diş, isterse birden fazla diş eksikliğinde eğer implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa, implant tedavisi uygun bir seçenektir. İmplant yerleştirilmesi öngörülen bölgede, çene kemiğinin implant vidasını kabul edecek yükseklik ve gen

Bize Ulaşın

YÜKSEK TEKNOLOJİ &

UZMAN KADRO

Dünyam Hastanesi olarak farklılığımızı yaratan en önemli unsur; mesleğinde en iyi olmak için kendini sağlık hizmetine adamış, özverili ekibimiz ve sahip olduğumuz çağdaş altyapıdır...

Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi
Tecrübenin Teknoloji ile Buluştuğu Hastane
Farkımız, kendini sağlık hizmetine adamış tecrübeli kadromuz ve sahip olduğumuz üstün teknolojidir.
Copyrights ©2021 Dünyam Hastanesi
+90 352 207 77 77
Designed by Green Apple