EKG- EFORLU ELEKTROKARD��YOGRAF��

Dünyam Hastanesi Tıbbi Birimler
EKG- EFORLU ELEKTROKARD��YOGRAF��

EKG VE EFORLU ELEKTROKARDİYOGRAFİ

Doktorunuz kan testlerinizi inceleyip gerekli görürse EKG isteyebilir. Bu test, kalbin anormal ritimlerini ve kalp damarlarındaki tıkanıklığı belirler. Ayrıca geçmişte kalp krizi geçirip geçirmediğiniz konusunda hekime bilgi verebilir. Yapışkan bantlar içine yerleştirilmiş elektrot adı verilen küçük pedler kollar, bacaklar ve göğüs üzerine yerleştirilir. Elektrotların bağlı olduğu cihaz kalbin kasılma ve gevşeme evrelerini, kalbin uyarılması sırasında ortaya çıkan aktiviteleri kâğıt üzerine yazar. Ancak EKG nin tam teşhis başarısı yüzde 10-15. Eğer bu adımda herhangi bir olumsuzluk çıkmaz, buna rağmen hekimin şüphesi sürerse eforlu EKG ye ihtiyaç duyulabilir.

Eforlu Elektrokardiyografi

Bu yöntemle yürüme bandında hızlı tempoda yürürken EKG niz çekilir. Cihazın giderek hızı artırılır ve elektronuzda değişiklik olup olmadığına bakılır.

Bize Ulaşın

YÜKSEK TEKNOLOJİ &

UZMAN KADRO

Dünyam Hastanesi olarak farklılığımızı yaratan en önemli unsur; mesleğinde en iyi olmak için kendini sağlık hizmetine adamış, özverili ekibimiz ve sahip olduğumuz çağdaş altyapıdır...

Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi
Tecrübenin Teknoloji ile Buluştuğu Hastane
Farkımız, kendini sağlık hizmetine adamış tecrübeli kadromuz ve sahip olduğumuz üstün teknolojidir.
Copyrights ©2021 Dünyam Hastanesi
+90 352 207 77 77
Designed by Green Apple