EMAR

Dünyam Hastanesi Tıbbi Birimler
EMAR

EMAR (MR)

Emar cihazı manyetik dalgalar üreterek görüntü alan, radyasyon yaymayan bir tanı metodudur. Emar cihazlarının gücü tesla denilen bir birim ile ölçülmekte, tesla gücü yükseldikçe görüntü kalitesi artmaktadır.

Dünyam Hastanesinde 1,5 tesla gücünde smens marka güçlü ve yeni bir emar cihazı bulunmaktadır.

Beyinde kanamalar, damar tıkanıklıkları, beyin tümörleri, damar yumakları, sıvı toplanmaları teşhis edilebilmekte, başağrısı, kulak çınlaması, işitmede ve görmede azalma gibi durumlarda şikayetin sebebini ortaya konulabilmektedir.

Emar cihazı ile beyin, omurilik, boyun, bel, omuz, diz, ayak bileği ve diğer eklemler, karın, kol ve bacaklar, damarlar üç boyutlu olarak görüntülenebilmektedir.

Diz bölgesinde menisküs yırtıkları, yan ve çapraz bağların hasarları, eklem faresi dediğimiz kemik parçacıkları teşhis edilebilmektedir.

Omuz bölgesi, başka inceleme teknikleri ile görüntülenmesi zor bir bölgedir. 1.5 tesla emar cihazımız ile omuz eklemi, eklem kılıfı, omuz kasları çok güzel bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Modern çağın en önemli problemlerinden olan bel fıtığı ve boyun fıtığı, omurilik kitleleri üç boyutlu olarak gösterilebilmektedir.

Karında karaciğer, dalak, böbrek, pankreas, böbrek üstü bezi gibi organlar da görüntülenebilmekte ve hastalıkları teşhis edilebilmektedir.

Ayrıca hastanemizde Kayseri’ de yalnızca Modern Dünyam Hastanesinde gerçekleştirilen DİFÜZYON ,MYELO.BEYİN ANJIO çekimleri yapılmaktadır.

Bize Ulaşın

YÜKSEK TEKNOLOJİ &

UZMAN KADRO

Dünyam Hastanesi olarak farklılığımızı yaratan en önemli unsur; mesleğinde en iyi olmak için kendini sağlık hizmetine adamış, özverili ekibimiz ve sahip olduğumuz çağdaş altyapıdır...

Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi Dunyam Hastanesi
Tecrübenin Teknoloji ile Buluştuğu Hastane
Farkımız, kendini sağlık hizmetine adamış tecrübeli kadromuz ve sahip olduğumuz üstün teknolojidir.
Copyrights ©2021 Dünyam Hastanesi
+90 352 207 77 77
Designed by Green Apple