background

Ameliyathane

AMELİYATHANE

Kayseri Dünyam Hastanesi olarak her branşta modern tıbbi donanımızla ve uzman hekim kadromuzla hasta odaklı bir çalışma prensibi benimsiyoruz. Ameliyathanelerimizde bulunan merkezi sterilizasyon ve havalandırma sistemimizle hasta güvenliği açısından son derece ideal koşullar oluşturuyoruz. Kayseri Dünyam Hastanesi olarak laparoskopik, mikroskobik, endoskopik, artroskopik ve robotik cerrahi operasyonlarını da kapsayan bütün ameliyatları, ameliyathanelerimizde başarı ile uyguluyoruz.

Ameliyathane Personelimiz

Ameliyatların en iyi koşullarda gerçekleşmesini önemseyen Kayseri Dünyam Hastanesi, ekip çalışması ve en iyi ekip, en iyi ekipman prensibini benimser. 7 gün 24 saat dönüşümlü olarak hizmet veren anestezi uzmanlarımız, ameliyat hemşirelerimiz, derlenme odası hemşirelerimiz, anestezi teknikerlerimiz, perfüzyonistlerimiz, sterilizasyon teknikerlerimiz, ameliyathane teknisyenlerimiz ve ameliyathane hasta danışmanlarımızla dinamik ve tecrübeli bir kadroya sahibiz.

Ameliyathanelerimizde Teknik Donanım

Dünyam Hastanesi ameliyathanelerinde cerrahi aletlerin fiziksel özelliklerine göre, sterilizasyon cihazları kullanılmaktadır. Bunlar; Strelizasyon cihazları ve otaklav adı verdiğimiz cihazlardır. Sterilizasyon işleminin ardından kalite kontrollerini mekanik, biyolojik, kimyasal ve fiziksel yöntemlerle yapan Dünyam Hastanesi sonuçları ayrıntılı biçimde kayıtlara geçmektedir. Hepa filtre sistemleriyle donatılmış havalandırma sistemlerine sahip ameliyathanelerimiz ve onlara bağlı alanlarda merkezi oksijen, vakum, azot protoksit ameliyatların en optimum koşullarda gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Her çeşit cerrahi müdahalenin en önemli ve belki de hayati parçalarından biri olan anestezi uygulamaları Dünyam Hastanesi’nde tecrübeli, dinamik ve alanında uzman bir ekip tarafından büyük bir titizlikle uygulanır. Hastalarımızın ameliyathanemize geldiği andan ayrıldığı ana kadar ki tüm süreçte, bütün yaşamsal bulguları ve ilaç uygulamaları, kayıt altına alınır. Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım, Genel Yoğun Bakım, Koroner/Kalp Damar Cerrahisi gibi ünitelerimizin varlığı bütün ameliyatlarda yaşamsal bir güvence oluşturur. Bütün ameliyathanelerimizde hastalarımızın tahlil sonuçlarının takip edilebildiği bilgisayarlar bulunmaktadır.

Dünyam Hastanesi ameliyathanesinde diş ünitesinin taşınabilmesi ile birlikte genel anestezi/sedo analjezi eşliğinde,diş tedavilerine yönelik özel cerrahi girişimler başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Ameliyat – Anestezi Sonrası Takip

Ameliyat sonrasında hastalarımızı uyandırdıktan itibaren derlenme ünitesine geçeriz ve burada hastalarımızın yaşamsal fonksiyonlarını sürekli olarak takip ederiz. Ağrılarını tedavi ederiz ve servisteki odalarına dönünceye kadar hastamızın sağlık durumunu büyük bir titizlikle yakından takip ederiz.

Ameliyathanemizde Gerçekleştirdiğimiz Ameliyatlar:

 • Göz
 • Genel Cerrahi
 • KBB
 • Kardiyovasküler (KVC) Cerrahi
 • Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
 • Jinekoloji ve Obstetrik
 • Üroloji
 • Beyin Cerrahi
 • Ortopedi ve Travma
 • Kalp Cerrahisi
 • Çocuk Cerrahisi

Ameliyatlarda Karar Aşaması

Cerrahımızla ameliyat kararının verilmesinden sonra anestezi ekibimiz hazırlık yapmaya başlar. Muayene ve testlerin sonlanmasının ardından sıra ameliyata gelir. Yatış işleminiz gerçekleştirilir ve yatağınızda size verilen ilaçlarla sakinleşmeniz, ameliyata hazırlanmanız sağlanır.

Ameliyat Odasına Geçiş

Hemşireniz gözetiminde ameliyathaneye getirildikten sonra anestezi ekibimiz sizin için hazırlanan formda yer alan kimlik bilgilerinizi, ameliyatınızı, ameliyat yeriniz dahil olmak üzere bazı önemli bilgileri teyit ettirir. Özel ameliyat odanıza geçtikten sonra cerrahınız, ameliyathane hemşiresi, anestezi doktoru ve teknikeri, ameliyathane teknisyeni gerekli formunu kullanarak önemli bilgileri teyit ederler.

Yatağınızdan ameliyatınızın gerçekleşeceği masaya alınırsınız. Sonrasında sıcak hava veren cihaza bağlanan battaniye ile üşümemeniz sağlanır. Bu esnada anestezi ve ameliyatta kullanılacak olan ve sizin için özel olarak temin ettiğimiz ilaçlarınız hazırlanır.

Ameliyat Süreci

Anestezi uygulamasının ardından cerrahi girişim başlar ve bu işlem boyunca anestezi ekibi ve cerrahi ekip ayrılmaksızın başınızda bulunur. Cerrahi operasyonun bitmesinin ardından anestezi ekibimiz tarafından uyandırılır ve yine onların gözetiminde kendinize gelebilmeniz için derlenme odasına transfer edilirsiniz. Yaşamsal bulgularınızın yakından takip edilmesi burada da devam eder ve varsa ağrılarınız tedavi edilir. Eğer hayati bulgularınız; nabzınız, solunumunuz, tansiyonunuz yolundaysa ve taburculuk koşullarını karşılıyorsanız derlenme odası hemşiresi sizi kendi hemşirenize yönlendirir.

En zorlu ameliyatlar bile modern tıp olanaklarıyla ve uzman hekim kadrosuyla Dünyam Hastanesi’nde kolaylıkla ve başarı ile gerçekleştirilmektedir.