background

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji

Dünyam Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde kas ve iskelet sisteminde meydana gelen hastalıklar son teknoloji ürünü cihazlar kullanılarak uzman hekimlerimizce titizlikle tedavi ediliyor. Kazalardan veya yaralanmalardan kaynaklı oluşan beden hasarları ise cerrahi müdahale ile düzeltiliyor.

Omurga, leğen kemiği, bacaklar, kollar veya başka bir deyişle tepeden tırnağa dek bütün kas, eklem, kemik, damar, sinir ve omurilik Ortopedi branşının uzmanlık alanı kapsamında ele alınıyor.

Dünyam Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü fizik tedavi ve rehabilitasyon gibi diğer branşlar ile multidisipliner bir yaklaşımla koordineli biçimde hizmet verir.

Hastanemizde tecrübeli ve dinamik akademik kadromuz sayesinde protez cerrahisinden el cerrahisine kadar uzanan geniş bir yelpazede kişiye özgü tedaviler sunmaktayız.

Dünyam Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde başarı ile gerçekleştirdiğimiz işlemleri sıralamak gerekirse:

1- El Cerrahisi

Ciddi anlamda sabır, el koordinasyonu ve hassas el hareketlerini gerekli kılan bu alan; tendon tamiri, mikroskobik damar sinir tamiri, kemik eklem restorasyonu gerektiren el yaralanmalarının tedavisiyle ilgilenir. Bununla birlikte syndaktili (yapışık parmaklar) CP sekeline bağlı olarak oluşan el deformiteleri (Tendon transferi) polidaktili (6 parmak) ve tetik parmak ile de El Cerrahisi ilgilenmektedir.

2- Diz Cerrahisi , Artroplasty ve

Artoskopik Uygulamalar

Diz ekleminde meydana gelen bağ yırtıkları, eklem daralması, menüsküs yırtıkları, kıkırdak hasarlar ve osteoartrit gibi sıkça karşılaşılan hastalıklarda kapalı ya da gerekirse açık cerrahi gibi tedavi yöntemleri başarı ile uygulanmaktadır.

3- Ayak Bilek Cerrahisi ve Artroskopik Cerrahi

Talus dome adı verilen bölgede meydana gelen osteokondral hasarlar, FHL tenosinovit, tibia distal uç anteriorde sıkışma (impingemen) sinovit gibi rahatsızlıkların tedavisiyle Ayak Bilek Cerrahisi ve Artroskopik Cerrahi ilgilenmektedir.

4- Omuz Cerrahisi Artroplasty

Artropskopi ve Dirsek Cerrahisi

Omuz ve eklem çıkıkları, kemik uzamasından kaynaklı sıkışıklık ve ağrılar (Impingement), tenisçi dirseği, Radius başı çıkığı, SLAP lezyonu (Biceps tendonunda oluşan hasar) gibi rahatsızlıkların açık ya da kapalı cerrahisi ile tedavi edilmesi işlemi Omuz Cerrahisi, Aertroplasty Artropskopi ve Dirsek Cerrahisi tarafından gerçekleştirilir.

5- Kalça Cerrahisi Artroplasty

Artropskopik Cerrahi

Doğuştan gelen kalça çıkığı, kireçlenme (Osteoartrit), Kemik Sıkışıklığı (Impingement), Osteoknfral defekt benzeri rahatsızlıkların tedavisi ile bu alan ilgilenmektedir.

6- Pediatrik Cerrahi

Pev Sekeli, Perthes Hastalığı, Brakhial Pleksus hasarları, doğuştan gelen kalça çıkıkları gibi hastalıkların tedavisi ile Pediatrik Cerrahi ilgilenmektedir.

7- Onkolojik Cerrahi

Tendon, sinir ve eklem, kas, kemik gibi iskelet sisteminin bir parçasında meydana gelen iyi huylu ya da kötü huylu tümörler Onkolojik Cerrahi’nin kapsamına girmektedir.

Siz de ortopedik ve travmatolojik bir rahatsızlığa sahipseniz bir an önce Dünyam Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’ne başvurarak özlediğiniz sağlığınıza kavuşabilirsiniz.